Vitajte na eco-bags.sk

O nás

Výroba papiera má na Slovensku viac ako 400-ročnú tradíciu. Výhodné výrobné podmienky a dostatok surovín umožnili zakladanie celého radu papierní v rôznych krajoch Slovenska.
 

Aj v Ružomberku na Jazierciach vznikla ešte pred rokom 1720 papiereň. Koncom 19. storočia vznikali nové strojové výrobne papiera, celulózy a drevoviny, ktoré sa rýchlo rozvíjali.

Priemyselná výroba papierových vreciek štartovala začiatkom 20.storočia a až do začiatku 21.storočia sa papierové vrecká vyrábali v závode OBALY-SÓLO, dcérskej spoločnosti Mondi SCP.
 
23. augusta 2005 bola založená spoločnosť Harmanec-Bags, s.r.o., ktorá odkúpila výrobu papierových vreciek. Spoločnosť patrí do portfólia priemyselno-investičného holdingu ECO-INVESTMENT a spolu s nemeckým spoločníkom Meyer/Stemmle pokračovala ďalej v rozvoji a rozširovaní výroby papierových vreciek so zameraním na potravinárske účely.


V roku 2012 došlo k odkúpeniu podielov a ECO-INVESTMENT sa stal jediným spoločníkom firmy.

V júli 2013 bola spoločnosť presťahovaná do novovybudovaných moderných priestorov v Myjave a súčasne zmenila obchodné meno na ECO-BAGS, s.r.o.,čím spoločnosť lepšie vyjadruje nielen rastúci trend balenia potravinárskych výrobkov do ekologického balenia papierom ale aj svoju príslušnosť k investičnej skupine.